Advert

Bisikletler cebe girdi!

İSPARK, her gün gelişen projesi İSBİKE’ın mobil uygulamasını yeniledi. Cepteki teknolojiyle İstanbul’da artık bisiklet kiralamak daha kolay.

Bisikletler cebe girdi!
Bisikletler cebe girdi! Seyyah Dergisi

SEYYAH ŞUBAT 2020- İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şehir genelinde hayata geçirdiği bisiklet yolları, İSBİKE markasını ve akıllı bisiklet kullanımını geliştirdi. Vatandaşlara spor yapma imkânı sunan projeyle kent genelinde alternatif ulaşım ağı da oluşturulmuş oldu. Bu sayede vatandaşlar ve turistler, yenilenen yüzü ve kolay kullanımıyla mobil mağazalardan indirebilecekleri uygulamayla “akılı bisiklet” kiralayabilecekler.

NAVİGASYON İLE KOLAYCA BUL!

İstanbullular veya turistler, akıllı telefonlarına indirdikleri İSBİKE cep uygulamasında bulunan navigasyon özelliği ile kendilerine en yakın akıllı bisiklet istasyonlarını görebiliyorlar. Kısa zamanda kiraladıkları akıllı bisikletlerle kaç kilometre yol yaptıklarını, kullanım oranlarını özellikle de sağlık aktivitelerini takip edebiliyorlar. Bisiklet yolları üzerinde, şehir parklarında ve arazi açısından uygun yerlerde akıllı bisiklet projesini yaygınlaştırmaya devam edeceklerini belirten İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır, “Vatandaşlarımızın hem ulaşım hem de sağlık amacıyla daha rahat bisiklet kullanabilmeleri için mobil uygulamamızı yeniledik. Akıllı bisikletlere daha rahat ulaşabilecekler. Bisiklet sayımızı da kısa zamanda artıracağız.” dedi.

VELO-CİTY’YE DOĞRU 

İSBİKE’nin farklı kullanım seçenekleriyle yenilenen cep uygulaması, mobil mağazalardan ücretsiz olarak indirilebiliyor. İSPARK’ın Anadolu ve Avrupa yakasında bulanan toplan 144 istasyonundan İSBİKE mobil uygulamasıyla bisikletlerini kiralayabilen kullanıcılar, Florya’dan Yeşilköy’e, Karaköy’den Sarıyer’e, Bostancı’dan Kartal’a bisikletle ulaşabiliyor. Ayrıca Zeytinburnu ilçe güzergâhında, Esenler ve Ümraniye Millet Bahçesi’nde akıllı bisiklet kiralayarak sağlıklı yaşama pedal çevirebiliyorlar. Öte yandan Eurovelo denilen turizm amaçlı bisiklet yollarının Avrupa’daki toplam uzunluğunun 73 bin kilometreye ulaştığını biliyor muydunuz? Bu yolun bir yılda çektiği bisikletli turist sayısı ise 10 milyona ulaşıyor. Avrupa Bisikletliler Federasyonu (ECF) eski başkanı Manfred Neun, Velo-City Kongresi’nin İstanbul’da yapılmasını önermişti.

İLK AĞIZDAN​

Murat Suyabatmaz (Bisikletliler Derneği Başkanı)
“Derneğimizin girişimleriyle İstanbul’un farklı yerlerine onlarca adet bisiklet park ünitesi kazandırdık. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde geçen yıl olduğu gibi Boğaz Köprüsü’nü bisikletle geçeceğiz. Taksim’den başlayacak bu etkinlik Harem’e kadar uzanacak. 7’den 77’ye tüm bisiklet dostlarını bu gezi şölenine bekliyoruz. Bilgi için www.bisikletliler.org internet adresine uğrayabilirsiniz.”

 

isbike istanbul bisiklet bisiklet hobisi seyyah 2020
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle
Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle
Bir dünya klasiği yeniden sahnelerde: Fareler ve İnsanlar..
Bir dünya klasiği yeniden sahnelerde: Fareler ve İnsanlar..
Haftanın yerli yapımı: Rise of Empires Ottoman
Haftanın yerli yapımı: Rise of Empires Ottoman