Advert

2020'de 44 gün izin fırsatı

2020'ye 'merhaba' dediğimiz şu günlerde yeni yılda ne kadar resmî izin olacağı merak ediliyor. Eğer bu takvime göre hareket edilirse tam 44 gün izin yapabilecek.

2020'de 44 gün izin fırsatı
2020'de 44 gün izin fırsatı Seyyah Dergisi

2020 yılındaki resmi tatil günlerini derleyen uçak bileti sitesi Enuygun.com, çalışanlar için bir tatil takvimi planı yayınladı. Yeni yılda çalışanlar, tatillerini birleştirerek 44 gün izin yapabilecek. Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin hafta sonuna denk geleceği 2020 yılında, birleştirme yapabilecekler için 44 gün izin imkânı doğacak. Dinî bayramların dışındaki resmî tatillerin hafta içine denk geleceğini belirten seyahat analistleri, 'Çalışanlar dilerse 13,5 gün izin alarak tam 44 gün tatil yapabilecekler.' diyor.

DOĞRU PLANLAMAYLA UZUN SEYAHAT
Yeni yılda dinî bayramların hafta sonunda, resmî tatillerin ise hafta içinde yapılacağını belirten seyahat uzmanları şu açıklamayı yaptı: 'Ramazan Bayramı tatili, 23 Mayıs Cumartesi Arife günüyle başlıyor. Tatil, salı günü sona eriyor. Çalışanlar, kalan üç günü izin alarak, dokuz gün tatile çıkabilir. Ya da 19 Mayıs tatiliyle Ramazan Bayramı tatilini birleştirilebilir. Bu durumda da dört günlük izinle toplam 11 gün tatil yapılabilir. Kurban Bayramı ise yaz tatilinin en güzel zamanına denk geliyor. 30 Temmuz Perşembe Arife günüyle başlıyor ve 3 Ağustos Pazartesi bitiyor. Öncesinde 3,5 gün ya da sonrası dört gün izin alarak 10 günlük tatil gerçekleştirilebilir. Bu dönemde uçak bileti fiyatları çok yükseliyor, otobüs biletleri ise erkenden tükeniyor. Tatil programınızı buna göre önceden planlamanızı öneririz.'

 

İLKBAHARDA TATİL BOL
Nisan ve mayıs aylarının da bol tatilli geçeceğine dikkat çeken yetkililer, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Perşembe günü olacağından bir günlük izinle dört gün tatil yapılabilir.' diyor. Enuygun.com yetkilileri, '1 Mayıs Cuma günü, hafta sonuyla birlikte üç gün, 19 Mayıs ise salı gününe denk geldiği için bir günlük izinle dört günlük tatile çıkılabilir. Bahar ayları gezginlerin en sevdiği zamanlar oluyor genellikle. Yeni yerler keşfetmek için iyi tatil fırsatları var.' açıklamasını yaptı. Diğer yandan 2020 yılında 15 Temmuz Çarşamba günü öncesi ya da sonrası iki gün izinle beş gün izin yapabilmek mümkün. Perşembe gününe rastlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ise bir günlük izinle dört gün sonbahar tatili yapılabilir. Çalışmayı gerçekleştiren ekibin önerdiği 2020 yılı tatil takvimi ise şu şekilde:

Yılbaşı (1 Ocak Çarşamba) İzin süresi 2, tatil süresi 5 gün

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (23 Nisan Perşembe) İzin süresi 1, tatil süresi 4 gün

Emek ve Dayanışma Günü (1 Mayıs Cuma) İzin süresi 0, tatil süresi 3 gün

Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs Salı) İzin süresi 1, tatil süresi 4 gün

Ramazan Bayramı (24-26 Mayıs, pazar-salı) İzin süresi 3, tatil süresi 9 gün

Demokrasi ve Millî Birlik Günü (15 Temmuz Çarşamba) İzin süresi 2, tatil süresi 5 gün

Kurban Bayramı (30 Temmuz-3 Ağustos, perşembe-pazartesi) İzin süresi 3,5, tatil süresi 10 gün

Zafer Bayramı (30 Ağustos Pazar) İzin süresi 0, tatil süresi 1 gün

Cumhuriyet Bayram (29 Ekim Perşembe) İzin süresi 1, tatil süresi 4 gün

 

2020 tatilleri kaç gün tatil 2020'de tatil sayısı gidilecek yerler
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle
Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle
Bir dünya klasiği yeniden sahnelerde: Fareler ve İnsanlar..
Bir dünya klasiği yeniden sahnelerde: Fareler ve İnsanlar..
Haftanın yerli yapımı: Rise of Empires Ottoman
Haftanın yerli yapımı: Rise of Empires Ottoman